Translate

вторник, 8 ноября 2016 г.

Ультразвук в медицині


 У сучасній практичній медицині існує три основних напрями використання ультразвуку різних частот:
1.Діагностичне.
2.Терапевтичне.
3.Хірургічне.

Розглянем більш докладно кожне з них.

Діагностика

Одним з найбільш сучасних і інформативних методів медичної діагностики є ультразвуковий. Його безсумнівні переваги - це: мінімальний вплив на людські тканини і висока інформативність. Як вже говорилося, ультразвук - це звукові хвилі, що поширюються в однорідному середовищі прямолінійно і з постійною швидкістю. Якщо на їх шляху знаходяться області з різними акустичними густиною, то частина коливань відбивається, а інша частина заломлюється, продовжуючи при цьому своє прямолінійний рух. Таким чином, чим більше різниця в щільності прикордонних середовищ, тим більше ультразвукових коливань відбивається. 

Просвічування

Сучасні методи ультразвукового дослідження можна поділити на локаційні і просвічують. Цей метод заснований на тому, що різні тканини людського організму по-різному поглинають ультразвук. Під час дослідження будь-якого внутрішнього органу в нього направляють хвилю з певною інтенсивністю, після чого спеціальним датчиком реєструють минулий сигнал із зворотного боку. Картина об'єкту сканування відтворюється на основі зміни інтенсивності сигналу на «вході» і «виході». Отримана інформація обробляється і перетворюється комп'ютером у вигляді ехограми (кривої) або сонограми - двомірного зображення.Це найбільш активно розвивається метод діагностики, в якому використовуються як імпульсний, так і безперервний ультразвук. 

Доплер - метод


Доплерографія широко застосовується в акушерстві, кардіології та онкології, оскільки дозволяє відстежувати навіть найнезначніші зміни в капілярах і невеликих кровоносних судинах.Основний лікувальний вплив ультразвуку обумовлено його здатністю проникати в людські тканини, розігрівати і прогрівати їх, здійснювати мікромасаж окремих ділянок. УЗ може бути використаний як для безпосереднього, так і для непрямого впливу на вогнище болю. Крім того, за певних умов ці хвилі надають бактерицидну, протизапальну, знеболювальну та спазмолітичну дію. Використовуваний в терапевтичних цілях ультразвук умовно поділяють на коливання високої і низької інтенсивності. Саме хвилі низької інтенсивності найбільш широко застосовується для стимуляції фізіологічних реакцій або незначного, що не ушкоджує, нагріву. 

2 комментария: